GEOMYS Usługi dla Nauki patronem medialnym Tygodnia Mózgu!

Tydzień Mózgu 2018

 

TYDZIEŃ MÓZGU  2018

12-17 MARCA 2018 r.

INSTYTUT BIOLOGII DOŚWIADCZALNEJ IM. M. NENCKIEGO PAN, WARSZAWA

Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego (PTBUN), Komitet Neurobiologii PAN oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego zapraszają do wspólnego udziału w ulubionym święcie pasjonatów neuronauki – czyli w Światowym Tygodniu Mózgu!

„Mózgowych“ atrakcji i naukowych wrażeń z okazji tego święta z pewnością nie zabraknie w Instytucie Nenckiego, którego udział w ramach Tygodnia Mózgu w Warszawie, to już TRADYCJA!

Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu odbędzie się w dniach 12 – 17 marca. Tym razem hasłem przewodnim części wykładowej wydarzenia będzie „MŁODY MÓZG“.

• Jak wyglądać powinien jego prawidłowy rozwój?

• Jakie są jego społeczne potrzeby?

• Jak wygląda jego życie emocjonalne, kiedy głoduje?

• Czy to prawda, że dwujęzyczny mózg „wygląda“ i „zachowuje się“ inaczej od tego, który posługuje się tylko jednym językiem?

• Czy możliwe jest, aby mózg od urodzenia był przygotowany do nauki matematyki?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas WYKŁADÓW, wygłoszonych podczas pierwszych pięciu dni (12-16 marca, godz. 17.00) przez wybitnych specjalistów z dziedziny szeroko rozumianej neuronauki.

Ostatni dzień wydarzenia – sobota, to od lat cieszący się dużą popularnością i zainteresowaniem Dzień Interaktywnych Pokazów. W tym roku podzielony został na trzy różne sekcje (wszystkie odbędą się 17 marca w godz.: 11.00 – 15.00):

1. Dzień mózgu dla najmłodszych

To pokazy, gry i eksperymenty dla dzieci w wieku 5-15 lat (i nie tylko!).

2. Jak wygląda mózg z zewnątrz i od środka

To wystawa pokazująca, czym różnią się między sobą mózgi różnych zwierząt i jak wyglądają pod mikroskopem.

3. Nowoczesne technologie w badaniach ludzkiego mózgu

Na uczestników czekać będzie wiele technologicznych atrakcji, między innymi: wirtualna rzeczywistość (Neurodevice), EEG (Pracownia Psychofizjologii IBD), Interfejs Mózg-Komputer (BrainTech), czy nowoczesny program neurorehabilitacyjny Neuroforma (Titanis).

ZAKOŃCZENIE (17 marca, godz. 15.30)

Tydzień Mózgu zakończony zostanie UNIKATOWYM POKAZEM FILMU „PHOTON“, który zabierze uczestników w artystyczną podróż od początków istnienia wszechświata i materii, przez ewolucję życia, w tym ewolucję możliwości mózgu, aż po wizję przyszłości. Po projekcji organizatorzy zapraszają do udziału w dyskusji z twórcą filmu Normanem Leto.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie Tygodnia Mózgu 2018 na Facebooku oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Źródło tekstu i grafiki: materiały promocyjne organizatorów