Oferta pracy dla tłumaczy tekstów naukowych – II edycja

 Dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia, ich ilość przerosła nasze oczekiwania. Osoby, które nie zdążyły się z nami skontaktować w ubiegłym roku, zachęcamy do udziału w II edycji naboru. Szczególnie zapraszamy tłumaczy tekstów geograficznych i geologicznych. Na Państwa aplikacje czekamy od 2 do 31 stycznia 2013 r. Poniżej przypominamy pełną treść oferty.

Zapraszamy do współpracy osoby zainteresowane tłumaczeniem publikacji naukowych o tematyce przyrodniczej (biologia, geologia, geografia i dziedziny pokrewne, m. in. biotechnologia, bioinformatyka, leśnictwo i turystyka) z języka polskiego na angielski. Prosimy o przesyłanie CV ze szczególnym uwzględnieniem następujących informacji:

  • doświadczenie w tłumaczeniu tekstów naukowych,
  • używane oprogramowanie wspomagające tłumaczenie,
  • wykształcenie w zakresie nauk przyrodniczych,
  • wykształcenie / inne zaświadczenie potwierdzające znajomość jęz. angielskiego,
  • wykaz przykładowych publikacji naukowych w jęz. angielskim, które tłumaczyli Państwo z jęz. polskiego lub których są Państwo autorami bądź współautorami.

Osoby o odpowiednich kwalifikacjach uwzględniamy w bazie tłumaczy zewnętrznych, których w razie potrzeby informujemy o zleceniach do realizacji. Każdy tekst przetłumaczony przez podwykonawcę osobiście weryfikujemy i zastrzegamy, iż współpracę utrzymujemy jedynie z osobami dbającymi o wysoką jakość przekładu i zapewniającymi jego poprawność terminologiczną i językową oraz zgodność z tekstem źródłowym.

Szanujemy Państwa pracę i nigdy nie prosimy o wykonanie bezpłatnych próbek. Jako próbne tłumaczenie, mające sprawdzić Państwa umiejętności, traktujemy pierwsze zlecenie (o objętości do dwóch stron rozliczeniowych). Stawki ustalamy indywidualnie z każdym tłumaczem w zależności od jego kwalifikacji oraz stopnia specjalizacji tekstu do tłumaczenia. Preferujemy rozliczenie na podstawie wystawionych przez Państwa faktur VAT lub rachunków, nie jest to jednak warunek konieczny – zlecenia możecie Państwo realizować także w ramach umów o dzieło.

Oferujemy pracę zdalną, interesującą zwłaszcza dla osób, które oprócz zagadnień przyrodniczych lubią języki obce i chciałyby rozwijać swoje umiejętności w obu dziedzinach. Proponujemy dobre wynagrodzenie i partnerską współpracę, jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.

Pytania dotyczące oferty oraz dokumenty aplikacyjne prosimy kierować na adres: geomys@uslugidlanauki.pl. Wszystkim zainteresowanym przekażemy informację zwrotną o wynikach rekrutacji.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

GEOMYS Usługi dla Nauki

 

Zdjęcie: Anonymus Account, Flickr.com, CC BY 2.0