GEOMYS Usługi dla Nauki partnerem V Międzynarodowej Konferencji „Oblicza Neuronauki”!

ObliczaNeuronauki2015

V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA "OBLICZA NEURONAUKI"

27-29 LISTOPADA 2015 r.

WYDZIAŁ BIOLOGII UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Piąta edycja Konferencji "Oblicza Neuronauki” zbliża się wielkimi krokami; w tym roku, już po raz kolejny, będzie to wydarzenie o randze międzynarodowej. Konferencja organizowana jest w ramach projektu "Oblicza Neuronauki" przez członków Studenckiego Koła Naukowego Neurobiologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tak jak w poprzednich latach, Konferencja będzie składać się zarówno z sesji referatowych, jak i z sesji posterowej. Program konferencji podzielony jest na kilka bloków tematycznych, poświęconych kolejno: neurobiologii, neuropsychologii (neurobiologii poznawczej), neurologii (neurobiologii klinicznej) oraz neuroinformatyce. Każda z sesji poprzedzona będzie wykładem jednego z gości – specjalisty w danej dziedzinie. Wykład otwarcia V edycji Konferencji „Oblicza Neuronauki” poprowadzi prof. fizyki Gaute T. Einevoll z Norwegian University of Life Sciences oraz University of Oslo. Wykład zamknięcia wygłosi prof. Peter De Weerd z Maastricht University. Wśród gości specjalnych znajdą się również dr Dr. Esha Massand z Centre for Brain and Cognitive Development (Birkbeck, University of London) – sesja neurobiologii poznawczej, czy prof. Wojciech Maksymowicz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – sesja neurobiologii klinicznej, a także wiele innych znakomitych osobistości, których pełna lista zostanie ogłoszona już niedługo.

Referaty prelegentów będą odbywały się jednocześnie w dwóch salach, w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej. Ze względu na międzynarodowy charakter, językiem wykładowym konferencji jest język angielski. Wydarzenie to adresowane jest do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, pracowników naukowych związanych z neuronauką, ale także dla ciekawych świata, którzy nie posiadają dużego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie.

Więcej informacji o konferencji i całym projekcie: www.neuronauka.org (www.neuronauka.org/eng)

 

Źródło tekstu i grafiki: materiały prasowe organizatorów