Zwierzęta? Nie kupuj – adoptuj!                                                                   Akcje adopcyjne dla zwierząt laboratoryjnych

myszoskoczek (gerbil)Zastanawiacie się Państwo nad zakupem zwierzątka, które zostanie Waszym domowym pupilem? Gorąco zachęcamy do skorzystania z innej możliwości – adopcji. Wiele zwierząt czeka na kochających opiekunów w schroniskach. Bezpiecznego i ciepłego domu, który możecie im Państwo zapewnić, nie zastąpi żaden azyl, mimo największych starań pracowników i wolontariuszy. Czasem adopcja okazuje się wręcz jedynym sposobem na ocalenie życia zwierzęcia.

Adoptować można nie tylko zwierzęta ze schroniska. Poniżej znajdziecie Państwo odnośniki do stron akcji adopcyjnych, dotyczących gryzoni laboratoryjnych. Zwierzęta przekazywane w tych akcjach można bez obaw przygarnąć do domu.         Są zdrowe, były trzymane w lepszych warunkach hodowlanych, niż w wielu sklepach zoologicznych. Opieka nad "labikami" dostarczy Państwu wiele radości!

Szczegółowych informacji o warunkach adopcji udzielają organizatorzy poszczególnych wydarzeń.

  • Szczury albinosy ze szczepu Wistar (1)                                                    Zapraszamy na stronę wydarzenia (link powyżej) oraz blog adopcyjny.            Samce urodzone na przełomie sierpnia i września 2012 r., biorące udział w badaniach pamięci (bez ingerencji farmakologicznej), do adopcji od 03.12.12.
    (Aktualizacja 03.01.13: wszystkie szczury znalazły domy tymczasowe,                m.in. w Katowicach, ale wciąż czekają na domy stałe)
  • Szczury albinosy ze szczepu Wistar (2)                                                    Zapraszamy na stronę wydarzenia (link powyżej) oraz blog adopcyjny.            Samce  biorące udział w badaniach bez ingerencji farmakologicznej.               Termin adopcji: od 3 lutego 2013 r.
  • Myszoskoczki                                                                                             Zapraszamy na stronę wydarzenia (link powyżej) oraz blog adopcyjny.                   3 samice i 4 samce, pochodzące z chowu niekrewniaczego. Były na nich wykonywane jedynie badania behawioralne. Przebywają w Warszawie, ale jest możliwy transport do innych miast. Termin adopcji: od 16 stycznia 2013 r.
  • Świnki morskie                                                                                                Zapraszamy na stronę wydarzenia (link powyżej) oraz na forum Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, gdzie można zapoznać się z wątkami poświęconymi poszczególnym świnkom, odberanym z laboratorium pod koniec 2012 r. oraz na początku 2013 r. Zwierzęta stanowiły próbę kontrolną w badaniach, w których otrzymały jednorazową dawkę leku. Są wydawane do adopcji po kwarantannie i kontroli weterynaryjnej. Termin adopcji: od grudnia 2012 r.

Archiwum (zakończone akcje adopcyjne)

  • Myszoskoczki, które można adoptować lub zapewnić im dom tymczasowo.       Zapraszamy na stronę wydarzenia (link powyżej) oraz blog adopcyjny.            Samice i samce, pochodzące z chowu niekrewniaczego. Były na nich wykonywane jedynie badania behawioralne. Przebywają w Warszawie, ale jest możliwy transport do innych miast. Termin adopcji: do końca października 2012 r. (Aktualizacja 06.11.12: akcja jest kontynuowana, do adopcji jest kilka zwierząt.)(Aktualizacja 13.11.12: akcja zakończona, wszystkie zwierzęta adoptowano.)

 

Zdjęcie:  © GEOMYS Usługi dla Nauki